دوشنبه, 1 بهمن 1397

 

 

مسدود نمودن 45 حلقه چاه غیرمجاز در لرستان

معاون حفاظت و بهره برداری آب منطقه ای لرستان از پر و مسلوب المنفعه نمودن 45 حلقه چاه غیر مجاز در این استان خبر داد .  

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای لرستان ، نادر مختاری بیان داشت : در راستای اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب تاکنون با تلاش نیروهای گشت و بازرسی 45 حلقه چاه غیر مجاز در استان شناسایی و با دستور و حمایت قاطع دادستان و همکاری فرماندهی نیروی انتظامی استان  پر و مسلوب المنفعه گردید .

معاون حفاظت و بهره برداری  ادامه داد : اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی با پشتیبانی مقامات قضایی و همکاری نیروی انتظامی استان و تلاش نیروهای گشت و بازرسی نویدی بر مقابله جدی با برداشت های بی رویه از سفره های آب زیر زمینی است.

نادر مختاری افزود : دشت استان در شرایط بحرانی قرار دارد و برداشت های بی رویه بر اثرات نا مطلوب و شرایط بحرانی سفره های آب زیر زمینی استان افزوده است.

وی گفت : پر کردن چاههای غیر مجاز در این استان یک مطالبه عمومی و خواست مردم و یک ضرورت انکار ناپذیر است

مختاری اضافه کرد : همچنین چاه‌های مجاز استان که برداشت بیشتر از پروانه بهره‌برداری دارند نیز برخورد می‌شود تا در راستای حفاظت از منابع آبی استان لرستان گام‌های اساسی و جدی برداشت.

وی با بیان اینکه وضعیت منابع آبی استان رضایت‌بخش نبوده و باید حفاظت جدی از منابع موجود صورت گیرد گفت: نیاز است تا تمامی مردم نسبت به حفظ منابع آبی موجود احساس تکلیف کنند تا بتوان ماه‌ها و سال‌های آینده را مدیریت کرد.

منبع خبر:

دیدگاه کاربران