چهارشنبه, 29 اسفند 1397

 

فرماندار پلدختر در جلسه شورای حفاظت منابع آب شهرستان خبر داد

 

مصوب شد نسبت به شناسایی و مسدود کردن چاه‌ها و موتور تلمبه‌های غیرمجاز اقدام شود

فرماندار پل‌دختر گفت: کاهش ۶۰ درصدی نزولات آسمانی در این شهرستان به‌شدت بر روی منابع آب‌های سطحی و سفره‌های زیرزمینی تاثیرگذاشته و موجب پایین آمدن سطح آب‌ها شده است.  

به گزارش روابط عهمومی شرکت آب منطقه ای لرستان، نعمت اله دستیاری در جلسه شورای حفاظت منابع آب شهرستان پل‌دختر اظهار داشت: کاهش باران و نزولات آسمانی با تأثیر بر روی آب رودخانه‌های شهرستان موجب کاهش بیش از ۹۰ درصدی دبی آب در خروجی رودخانه‌های شهرستان پل‌دختر شده است.

وی افزود: بر اساس دستور اکید استاندار لرستان شورای حفاظت از منابع آب در شهرستان پل‌دختر تشکیل شد و در این زمینه مصوبات خوبی به تصویب رسید که تمام دستگاه‌های شهرستان مکلف به اجرای آن شدند.

فرماندار پل‌دختر گفت: در این جلسه مصوب شد نسبت به شناسایی و مسدود کردن چاه‌ها و موتور تلمبه‌های غیرمجاز اقدام شود.

وی افزود: بخشداران مکلف شدند در حوزه کشاورزی در رابطه با ممنوعیت و محدودیت کاشت محصولات آب‌دوست در سطح شهرستان به کشاورزان اطلاع‌رسانی کنند.

فرماندار پل‌دختر در رابطه با کمبود جدی آب آشامیدنی به مردم هشدار داد و گفت: دهیاران و شوراها نسبت به رعایت مصرف درست آب آشامیدنی به مردم هشدار دهند که چنانچه رعایت نکنیم با قطعی آب مواجه خواهیم شد.

وی تصریح کرد: کمبود جدی آب معضلی است که در کل کشور و در سطح استان لرستان وجود دارد و به‌طور قطع رودخانه کشکان نیز با این مشکل مواجه خواهد شد.

دستیاری افزود: از مردم انتظار می‌رود در رابطه با اجرای مصوبات در بحث صنایع پرمصرف و انشعابات غیرمجاز خانگی و صنعتی در سطح شهرستان مسئولان را همراهی و با آن‌ها همکاری کنند.

وی به کارواش‌های ورودی شهر پل‌دختر اشاره و خاطرنشان کرد: این کارواش‌ها با حکم قضایی و از طریق نیروی انتظامی و با کمک ادارات به جاده قدیم سراب جهانگیر منتقل می‌شوند.

فرماندار پل‌دختر گفت: شهرداری پلدختر نسبت به تأمین آب مورد نیاز کارواش‌ها با استفاده از آب غیر آشامیدنی تعهد داده تا بتوانند به کار خود ادامه دهند/ منبع:فارس

منبع خبر:

دیدگاه کاربران