چهارشنبه, 25 مهر 1397

 

 

6 حلقه چاه غیرمجاز در شهرستان دورود مسدود شد

مدیر منابع آب شهرستان دورود از پر مسلوب المنفعه نمودن 6 حلقه چاه غیر مجاز در دوماه نخست پاییز سال جاری خبر داد .  

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای لرستان ، کامران صادق نیا ضمن تشکر از همکاری و مساعدت دادستانی و نیروی انتظامی شهرستان دورود اظهار داشت : در راستای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی و جلوگیری از برداشت های غیرمجاز از منابع آب زیرزمینی با تلاش گروه‌‎های گشت و بازرسی مستقر در شرکت تعداد 6 حلقه چاه غیرمجاز در مهر و آبان سال جاری در این شهرستان پر و مسلوب المنفعه گردید.

صادق نیا افزود : بحران آب تحت تاثیر عامل نیروی انسانی ایجاد شده و حل آن نیز نیازمند حمایت و پشتوانه مردمی، عزم ملی و هماهنگی بین دستگاههای اجرایی  است.

وی ادامه داد : حذف اضافه‌برداشت چاه‌های مجاز و پرکردن چاه‌های غیرمجاز از راهکارهای به تعادل رسانیدن منابع آب زیرزمینی دشت‌های استان می باشد  .

صادق نیا گفت : در رابطه  با چاه‌های مجاز استان که برداشت بیشتراز پروانه بهره‌برداری داشته باشند ، به سبب حفاظت از منابع آب زیرزمینی برخورد  و به کشاورزان توصیه می شود جهت صیانت از آبهای زیرزمینی از حفر چاههای غیرمجاز ، انتقال آب به اراضی خارج از محدوده چاه ، نصب منصوبات غیرمجاز برروی چاههای تحت مالکیت خودداری و همچنین بر رعایت الگوی کشت اعلام شده از طرف جهاد کشاورزی اقدام نمایند . 

مدیر منابع آب شهرستان دورود در پایان اضافه کرد :  مدیریت مصرف آب باید سرلوحه زندگی تمام قشرها مخصوصا قشر کشاورز قرار گیرد و بدون کاهش سطح زیر کشت و افزایش راندمان کشاورزی مصرف آب را تا حد ممکن و اصولی کاهش دهیم . 

 

 

منبع خبر:

دیدگاه کاربران